Miesiąc: listopad 2017

620-lecie osadnictwa Tatarów w Wielkim Księstwie Litewskim – rozmowa z Emilią Temizkan

meczet

Pisząc o narodach turkijskich nie mogę pomijać tego, który mamy najbliżej, czyli polskich Tatarów. Zwłaszcza, że w tym roku przypada 620-lecie osadnictwa tatarskiego w Wielkim Księstwie Litewskim. O pochodzeniu i kulturze polskich, litewskich i białoruskich Tatarów opowiada dziś Emilia Temizkan, polska Tatarka mieszkająca w Turcji, która zajmuje się naukowo tatarskimi rękopisami. (więcej…)

Czytaj więcej

Turkijskie obiekty UNESCO – Lista Światowego Dziedzictwa

Stambuł

Dziś w ramach „W 80 blogów dookoła świata” piszemy o obiektach wpisanych na listę UNESCO w poszczególnych krajach. Na drugim blogu piszę o Kirgistanie, natomiast tutaj przedstawiam pełną listę obiektów związanych z narodami turkijskimi. (więcej…)

Czytaj więcej

Od Erasmusa w Stambule do tłumacza języka tureckiego – rozmowa z Joanną Błaszkowską

Joanna Błaszkowska

Dziś przedstawiam następny wywiad z okazji Roku Języka Tureckiego. Tym razem będzie to spojrzenie na ten język oczyma tłumaczki, Joanny Błaszkowskiej, prowadzącej na Facebooku stronę Tłumacz Języka Tureckiego / Lehçe Tercüman. (więcej…)

Czytaj więcej

Jak uczyć się tureckiego w Polsce – rozmowa z Martyną Maszendą

Martyna Maszenda

Rok Języka Tureckiego trwa nadal w Turcji, a zarazem na moim blogu. Dziś swoimi doświadczeniami związanymi z nauką tego języka podzieli się Martyna Maszenda, autorka blogu Söyle Hatun. (więcej…)

Czytaj więcej