Wydarzenia

Tu zamieszczam informacje o nadchodzących wydarzeniach związanych z narodami i językami turkijskimi, a także o odbywających się w tych krajach wydarzeniach związanych z Polską.

Wydarzenia w Polsce

  • 3.10.2017 – 28.02.2018 Wystawa „Turkmeni. Sztuka codzienności”, Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24, Warszawa
  • 12-28.01.2018 Pokaz filmów z festiwalu „Sputnik nad Polską”, Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16, Lublin
  • 18-27.01.2018 Pokaz filmów z festiwalu „Sputnik nad Polską”, Klub Mózg, ul. Gdańska 10, Bydgoszcz
  • 22.01.2018, godz. 15-17 Debata o islamie, Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, ul. Żurawia 4, Warszawa
  • 22.01.2018, godz. 19 „Syberyjskie wędrówki – Jakucja” – spotkanie z Katarzyną Mazurkiewicz, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, Poznań
  • 23.01.2018, godz. 18 „Turkmenistan. Życie codzienne” – spotkanie z Adamem Nurkiewiczem, Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24, Warszawa
  • 23-26.01.2018 Pokaz filmów z festiwalu „Sputnik nad Polską”, Kinoteatr Polonez, ul. Wita Stwosza 2/4, Skierniewice
  • 25.01.2018, godz. 18:30 Wykład dr. Anny Cieślewskiej „Islam niepokorny – Muzułmanie z Azji Centralnej w Federacji Rosyjskiej”, sala 301, Zakład Iranistyki UJ, al. Mickiewicza 3, Kraków
  • 28.01.2018, godz. 16 Spotkanie z kirgiską grą toguz korgool, Migrant Info Point, Poznań
  • 29.01. – 4.02.2018 Pokaz filmów z festiwalu „Sputnik nad Polską”, NoveKino Przedwiośnie, ul. Tumska 5a, Płock
  • 2-8.02.2018 Pokaz filmów z festiwalu „Sputnik nad Polską”, Kino Forum, Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowa 5, Białystok
  • 4.02.2018 Warsztaty śpiewu alikwotowego Michała Esz Szerląga, Dom Dźwięku.Misy.Joga, ul. Sikorskiego 17/18, Poznań
  • 9-19.02.2018 Pokaz filmów z festiwalu „Sputnik nad Polską”, Kino Kosmos, ul. Sokolska 66, Katowice
  • 15-16.02.2018 Konferencja „Kaukaz po 1991 r.”, Sala Narożna, Pałac Potockich, Uniwersytet Warszawski
  • 23-25.02.2018 II Festiwal Azji Centralnej, Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24, Warszawa
  • 14-18.03.2018 Pokaz filmów z festiwalu „Sputnik nad Polską”, Kino Meduza, ul. Oleska 45, Opole
  • 16-22.03.2018 Pokaz filmów z festiwalu „Sputnik nad Polską”, Kino Gwiazda, Kętrzyńskie Centrum Kultury, ul. Sikorskiego 24a, Kętrzyn
  • 20-22.03.2018 Pokaz filmów z festiwalu „Sputnik nad Polską”, Kino Światowid, pl. Kazimierza Jagiellończyka 1, Elbląg
  • 20-25.03.2018 Pokaz filmów z festiwalu „Sputnik nad Polską”, DKF Olbrzym, Tarnogórskie Centrum Kultury, ul. Sobieskiego 7, Tarnowskie Góry

Wydarzenia za granicą

  • 7.10.2017 – 23.03.2018 Międzynarodowy Festiwal-Konkurs „Kazańskie wzory”, Kazań, Republika Tatarstanu, Federacja Rosyjska
  • 6.12.2017 – 6.03.2018 Wystawa malarstwa Javlona Umarbekova, Andakulova Gallery, Unit 18, P4 Level, Damac Park Towers, DIFC Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie
  • 15.12.2017 – 2.02.2018 Wystawa fotografii Ewalda Łuszczajewa „Ludzie Rezerwatu Ałtajskiego”, Państwowe Muzeum Historii Literatury, Kultury i Sztuki Ałtaju, Barnauł, Kraj Ałtajski, Federacja Rosyjska
  • 16.12.2017 – 4.02.2018 Wystawa malarstwa Ilgizara Chasanowa „Męskie”, Centrum Kultury Współczesnej „Smiena”, ul. Szachidi 7, Kazań, Republika Tatarstanu, Federacja Rosyjska
  • 21.12.2017 – 21.01.2018 Wystawa malarstwa „Chakasja. Przyciąganie ziemi”, sala „Czyłtys”, Abakańska Galeria Obrazów im. F. E. Pronskich, Abakan, Republika Chakasji, Federacja Rosyjska
  • 27.12.2017 – 24.01.2018 Wystawa z okazji stulecia urodzin Ludowej Malarki Republiki Kazachstanu Ajszy Galimbajewej, Państwowe Muzeum Sztuki Republiki Kazachstanu im. Abyłchana Kastejewa, Ałmaty, Kazachstan
  • 14-27.01.2018 Charytatywna wystawa lalek „Czas aniołów”, Centralna Sala Wystawowa, ul. Żełtoksan 137, Ałmaty, Kazachstan
  • 15.01. – 4.02.2018 Wystawa malarstwa Władimira Biełowa i Władimira Charitonowa „Wiążąca nić pokoleń”, Czuwaskie Państwowe Muzeum Sztuki, Czeboksary, Republika Czuwaszji, Federacja Rosyjska
  • 17-30.01.2018 Wystawa malarstwa Alibeka Karataja i Ałana Muchitdinowa, Państwowe Muzeum Sztuki Republiki Kazachstanu im. Abyłchana Kastejewa, Ałmaty, Kazachstan
  • 17-31.01.2018 Wystawa malarstwa „Wojownicy światła”, Centralne Muzeum Państwowe Republiki Kazachstanu, Samał-1 44, Ałmaty, Kazachstan
  • 17.01. – 5.03.2018 Wystawa malarstwa „Wielki Jedwabny Szlak”, Muzeum Narodowe im. Andrieja Anochina, Gornoałtajsk, Republika Ałtaju, Federacja Rosyjska
  • 18-20.01.2018 Międzyregionalny Festiwal-Konkurs Estradowej Piosenki i Tańca, Birsk, Republika Baszkortostanu, Federacja Rosyjska
  • 18-20.01.2018 International Peace & Film Festival, Orlando, Floryda, USA
  • 19.01.2018 Wieczór pamięci Ilszata Jumagułowa, Baszkirski Teatr Dramatyczny im. Madżita Gafuri, Ufa, Republika Baszkortostanu, Federacja Rosyjska
  • 19.01.2018 Wieczór poetycki Ołdżobaja Szakira i Dżyrgałbeka Kasabołotowa, Sala Mała, Filharmonia Narodowa im. Toktoguła Satyłganowa, Biszkek, Kirgistan
  • 19.01.2018, godz. 18:30 Spektakl „Kyz muny”, Kazachski Państwowy Teatr Akademicki im. Muchtara Auezowa, pr. Abaja 103, Ałmaty, Kazachstan
  • 19.01.2018, godz. 19 Spektakl „Nasza klasa” na podstawie dramatu Tadeusza Słobodzianka”, teatr „Żas Sachna”, pr. Abaja 117, Ałmaty, Kazachstan
  • 19.01.2018, godz. 19 Spektakl „Kyz kuu”, Transforma, ul. Bajzakowa 280, Ałmaty, Kazachstan
  • 20.01.2018, godz. 18:30 Spektakl „Sułtan Bejbarys”, Kazachski Państwowy Teatr Akademicki im. Muchtara Auezowa, pr. Abaja 103, Ałmaty, Kazachstan
  • 20-25.01.2018 Międzynarodowy Turniej Toguz Korgool, Taszkent, Uzbekistan
  • 20.01. – 20.02.2018 Wystawa grafiki, Grupa Twórcza 705, ul. Bokonbajewa 149, Biszkek, Kirgistan
  • 21.01.2018, godz. 11 Światowy Dzień Śniegu, kompleks skoczni narciarskich „Sunkar”, Ałmaty, Kazachstan
  • 21.01.2018, godz. 12 Wykład J. Szaginy „Tajemnice górskich szczytów. Baśnie i legendy Kaukazu Północnego”, Państwowe Muzeum Wschodu, Bulwar Nikicki 12a, Moskwa
  • 21.01.2018, godz. 17 Wieczór muzyki instrumentalnej, Kazachska Filharmonia Państwowa im. Żambyła, ul. Kałdajakowa 35, Ałmaty, Kazachstan
  • 23.01. – 22.02.2018 Wystawa prac młodych malarzy „Czarodziejska siła sztuki”, Centrum Kultury i Twórczości Ludowej im. Siemiona Kadyszewa, Abakan, Republika Chakasji, Federacja Rosyjska
  • 23.01. – 22.02.2018 Wystawa „Sztuka współczesnych kobiet”, Centrum Kultury i Twórczości Ludowej im. Siemiona Kadyszewa, Abakan, Republika Chakasji, Federacja Rosyjska
  • 24.01.2018, godz. 18:30 Wieczór eposu bohaterskiego „Tułaga”, Chakaska Filharmonia Republikańska, Abakan, Republika Chakasji, Federacja Rosyjska
  • 24.01.2018, godz. 19 Koncert Alima Zulpikarowa, Państwowy Akademicki Ujgurski Teatr Komedii Muzycznej im. Kuddusa Kużamjarowa, ul. Nauryzbaj batyra 83, Ałmaty, Kazachstan
  • 24.01.2018, godz. 19:30 Wykład Swietłany Kobżanowej „Zmieniając ekspozycję czasów. Sztuka niepodległego Kazachstanu”, Państwowe Muzeum Sztuki Republiki Kazachstanu im. Abyłchana Kastejewa, Ałmaty, Kazachstan
  • 25.01.2018, godz. 18:30 Spektakl „Abachaj Pachta”, Chakaski Teatr Dramatu i Muzyki Etnicznej, ul. Szczetinkina 12, Abakan, Republika Chakasji, Federacja Rosyjska
  • 25.01.2018, godz. 19 Spektakl „Kyz kuu”, Transforma, ul. Bajzakowa 280, Ałmaty, Kazachstan
  • 26.01.2018 Spektakl muzyczno-choreograficzny „Żurawia skała”, Narodowy Teatr Muzyczno-Dramatyczny Republiki Tuwy im. Wiktora Kok-ooła, Kyzył, Republika Tuwy, Federacja Rosyjska
  • 27.01.2018 Konferencja „“Il/legal” and informal practices in the Eurasian region”, Senate House, Russell Square, Londyn
  • 31.01.2018, godz. 18:30 Spektakl „Kyz-Żibek”, Kazachski Państwowy Teatr Akademicki im. Muchtara Auezowa, pr. Abaja 103, Ałmaty, Kazachstan
  • 31.01.2018, godz. 19:30 Wykład Jekatieriny Rieznikowej „Śladami awangardy. Źródła sztuki współczesnej Kazachstanu”, Państwowe Muzeum Sztuki Republiki Kazachstanu im. Abyłchana Kastejewa, Ałmaty, Kazachstan
  • 31.01.2018, godz. 19 Spektakl „Nasza klasa” na podstawie dramatu Tadeusza Słobodzianka”, teatr „Żas Sachna”, pr. Abaja 117, Ałmaty, Kazachstan
  • 2.02.2018 Święto Czaga Bajram – księżycowy Nowy Rok, Republika Ałtaju, Federacja Rosyjska
  • 2.02.2018 Koncert muzyki etnicznej „Legendy Uralu”, Państwowa Sala Koncertowa „Baszkortostan”, Ufa, Republika Baszkortostanu, Federacja Rosyjska
  • 3.02.2018 Wieczór jubileuszowy kompozytora Urała Idelbajewa, Państwowa Sala Koncertowa „Baszkortostan”, Ufa, Republika Baszkortostanu, Federacja Rosyjska
  • 3.02.2018 Zimowy Festiwal Wieloboju Historycznego „Kysz Batyr”, Bołgar, Republika Tatarstanu, Federacja Rosyjska
  • 4.02.2018, godz. 12 Wykład J. Dawosyra „Karawana czarodziejskich baśni. Baśnie i legendy narodów Azji Środkowej”, Państwowe Muzeum Wschodu, Bulwar Nikicki 12a, Moskwa
  • 7.02.2018, godz. 19:30 Wykład Jekatieriny Rieznikowej „Kazachstańska sztuka współczesna: epoka totalnego eksperymentu”, Państwowe Muzeum Sztuki Republiki Kazachstanu im. Abyłchana Kastejewa, Ałmaty, Kazachstan
  • 8.02.2018, godz. 18 Wykład dr. Marlene Laruelle „Kazakhstan’s Nationhood: Politics and Society on the Move”, Copley Formal Lounge, Georgetown University, Waszyngton, USA
  • 10-18.02.2018 Gościnne spektakle Astana Opery, Kazachski Państwowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. Abaja, Ałmaty, Kazachstan
  • 12.02.2018, godz. 19 Koncert Państwowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej Republiki Kazachstanu, Kazachska Filharmonia Państwowa im. Żambyła, ul. Kałdajakowa 35, Ałmaty, Kazachstan
  • 14.02.2018, godz. 18 Koncert zespołu Turan, teatr Żas Sachna, pr. Abaja 117, Ałmaty, Kazachstan
  • 14-15.02.2018 Pierwsza konferencja trzech regionów: Azja Centralna, Azja Południowa i Bliski Wschód, Eurazjatycki Uniwersytet Narodowy im. Lwa Gumilowa, Astana, Kazachstan
  • 15-16.02.2018 Szagaa – tuwiński Nowy Rok, Republika Tuwy, Federacja Rosyjska
  • 16.02.2018 Wieczór poetycki Elmirbeka Imanalijewa i Rysbaja Isakowa, Sala Mała, Filharmonia Narodowa im. Toktoguła Satyłganowa, Biszkek, Kirgistan
  • 21-26.02.2018 35. Międzynarodowy Festiwal Gier, Cannes, Francja
  • 23-25.02.2018 Dni Kultury Tatarskiej, Omsk, Federacja Rosyjska
  • 2.03.2018, godz. 19 Wykład N. Dubowej „Odkrycie starożytnego kraju Margusz w Turkmenistanie. Nowe znaleziska”, Państwowe Muzeum Wschodu, Bulwar Nikicki 12a, Moskwa
  • 16.03.2018 Wieczór poetycki Atachana Kodżogułowa i Dżypar Arykowej, Sala Mała, Filharmonia Narodowa im. Toktoguła Satyłganowa, Biszkek, Kirgistan
  • 18.03.2018, godz. 19 Wykład S. Bolełowa „Władcy stepów. Kultura materialna i artystyczna koczowników Azji VII-V w. p. n. e.”, Państwowe Muzeum Wschodu, Bulwar Nikicki 12a, Moskwa
  • 18.03.2018, godz. 14 Wykład A. Szymanskiej „Wiosenne święto Nawruz”, Państwowe Muzeum Wschodu, Bulwar Nikicki 12a, Moskwa
  • 20-21.03.2018 VII Zjazd Rdzennych Małych Narodów Republiki Jakucji (Sacha) „Cenimy przeszłość, tworzymy przyszłość”, Jakuck, Republika Jakucji (Sacha), Federacja Rosyjska
  • 23.03.2018 V Doroczne Forum Badawcze Azji Centralnej, Londyn
  • 23.03.2018, godz. 19 Wykład N. Dubowej „Odkrycie starożytnego kraju Margusz w Turkmenistanie. Nowe znaleziska”, Państwowe Muzeum Wschodu, Bulwar Nikicki 12a, Moskwa
  • 25-26.03.2018 Międzynarodowy Doroczny Festiwal „Biegun Zimna”, Tomtor, ułus ojmiakoński, Republika Jakucji (Sacha), Federacja Rosyjska
  • 30.03.2018, godz. 19 Wykład S. Bolełowa „Obrzędy pogrzebowe Azji Środkowej w okresie przedislamskim”, Państwowe Muzeum Wschodu, Bulwar Nikicki 12a, Moskwa
  • 6.04.2018, godz. 19 Wykład S. Bolełowa „Oaza w pustyni. Starożytni rolnicy południowego wybrzeża Morza Aralskiego”, Państwowe Muzeum Wschodu, Bulwar Nikicki 12a, Moskwa
  • 12-14.04.2018 IX Międzynarodowa Konferencja Turkologiczna „Świat turkijski: zagadnienia języka, literatury, historii i religii”, Instytut Jełabuski Kazańskiego Uniwersytetu Federalnego, Jełabuga, Republika Tatarstanu, Federacja Rosyjska
  • 12-14.04.2018 Międzynarodowe Targi „Podróże i Turystyka SITT”, Nowosybirsk, Federacja Rosyjska
  • 13.04.2018, godz. 19 Wykład S. Bolełowa „Mity starożytnych Chorezmijczyków i ich odzwierciedlenie w wyrobach ceramicznych”, Państwowe Muzeum Wschodu, Bulwar Nikicki 12a, Moskwa
  • 18-19.04.2018 Forum turystyczne „Ural Travel Market”, Jekaterynburg, Federacja Rosyjska
  • 20.04.2018 Międzynarodowe forum turystyczne „Visit Altai”, Kraj Ałtajski, Federacja Rosyjska
  • 20.04.2018, godz. 19 Wykład S. Bolełowa „Hellenizm w Azji Środkowej”, Państwowe Muzeum Wschodu, Bulwar Nikicki 12a, Moskwa
  • 20.04.2018 Wieczór poezji studenckiej, Sala Mała, Filharmonia Narodowa im. Toktoguła Satyłganowa, Biszkek, Kirgistan
  • 20-21.04.2018 Forum turystyczne „Wielki Ural”, Jekaterynburg, Federacja Rosyjska
  • 21.04.2018 Festiwal Gastronomiczny „Ałtajska gościnność”, Barnauł, Kraj Ałtajski, Federacja Rosyjska
  • 26.04. – 2.05.2018 Międzynarodowy Turniej Toguz Korgool/Togyz Kumalak, Antalya, Turcja
  • 27.04.2018, godz. 19 Wykład S. Bolełowa „Między Grekami a Arabami. Wczesnośredniowieczna sztuka Azji Środkowej”, Państwowe Muzeum Wschodu, Bulwar Nikicki 12a, Moskwa
  • 29.04.2018 Święto kwitnienia różanecznika, Biriuzowaja Katuń, rejon ałtajski, Kraj Ałtajski, Federacja Rosyjska
  • 29.04. – 3.05.2018 XIII Międzynarodowe Targi „Skarby Północy. Rzemieślnicy i artyści Rosji 2018”, Moskwa
  • 5-12.05.2018 VI Otwarty Turniej Azji Centralnej Toguz Korgool, Biszkek, Kirgistan
  • 12.05.2018 Festiwal Gastronomiczny „Czak-Czaj”, Bołgar, Republika Tatarstanu, Federacja Rosyjska
  • 18.05.2018 Międzynarodowy Międzykulturowy Festiwal Studencki „Synergia”, Centrum Rozwoju Kulturalnego, ul. Lichaczowa 6a, Szebiekino, obwód biełgorodzki, Federacja Rosyjska
  • 18.05.2018, godz. 19 Wykład T. Mkrtyczewa „Buddyjskie zabytki Azji Środkowej”, Państwowe Muzeum Wschodu, Bulwar Nikicki 12a, Moskwa
  • 18.05.2018 Wieczór poetycki Kaliczy Dżakypowej, Sala Mała, Filharmonia Narodowa im. Toktoguła Satyłganowa, Biszkek, Kirgistan
  • 19.05.2018 II Festiwal Etnograficzny „Tagilski kalejdoskop”, Park Przyrodniczo-Krajobrazowy „Lisia Góra”, Niżny Tagił, obwód swierdłowski
  • 19-20.05.2018 Ogólnorosyjska Noc Muzeów
  • 21-25.05.2018 Czeboksarski Międzynarodowy Festiwal Kina Małych Narodów,Czeboksary, Republika Czuwaszji, Federacja Rosyjska
  • 31.05. – 3.06.2018 XVI Międzynarodowy Konkurs-Festiwal Twórczości Muzyczno-Artystycznej „Wschodnia baśń”, Kazań, Republika Tatarstanu, Federacja Rosyjska
  • 1-30.06.2018 Ogólnorosyjski Konkurs Rzemiosła Artystycznego „Ruś rzemieślnicza”, Czeboksary, Republika Czuwaszji, Federacja Rosyjska
  • 2.06.2018 XIII Festiwal Kultur Ludowych „W gościach u Oleninów”, Muzeum-Dwór Prijutino, Wsiewołożsk, obwód leningradzki, Federacja Rosyjska
  • 2.06.2018 V Festiwal Ałtajskiego Marala, Ałtajskoje, Kraj Ałtajski, Federacja Rosyjska
  • 2-3.06.2018 Festiwal Rekonstrukcji Historycznej „Rzeka czasu”, Diesiatkino, rejon birski, Republika Baszkortostanu, Federacja Rosyjska
  • 15-17.06.2018 Międzynarodowy Festiwal Napojów „Ałtajfest”, Sibirskoje Podworje, Nowotyryszkino, rejon smoleński, Kraj Ałtajski, Federacja Rosyjska
  • 15-17.06.2018 Festiwal „Samotłorskie noce”, Niżniewartowsk, Chanty-Mansyjski Okręg Autonomiczny, Federacja Rosyjska
  • 16.06.2018, godz. 17 Otwarty Festiwal Twórczości Ludowej „Złota łódź”, Plac Soborny, Kasimow, obwód riazański, Federacja Rosyjska
  • 16.06. – 12.08.2018 Wielki Festiwal Muzyki Elektronicznej „JaroVoice”, Jarowoje, Kraj Ałtajski, Federacja Rosyjska
  • 24.06.2018 Ogólnoczuwaskie święto Akatuj, Czeboksary, Republika Czuwaszji, Federacja Rosyjska
  • 29.06.2018 Ural Music Night, Jekaterynburg, Federacja Rosyjska
  • 1-31.07.2018 Jarmark Tichwiński, Cywilsk, Republika Czuwaszji, Federacja Rosyjska
  • 4.07.2018 Ałtajskie święto El-Ojyn, rejon ułagański, Republika Ałtaju, Federacja Rosyjska
  • 6.07.2018 Festiwal Gastronomiczny „Smaczny Kazań”, Kazań, Republika Tatarstanu, Federacja Rosyjska
  • 6-8.07.2018 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Etnicznej i Rzemiosł „MIR Sibiri”, Szuszenskoje, Kraj Krasnojarski, Federacja Rosyjska
  • 13-14.07.2018 Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Głos koczowników. Bajkał-Buriacja”, Acagat, rejon zaigrajewski, Republika Buriacji, Federacja Rosyjska
  • 13-21.07.2018 XXVII Międzynarodowy Festiwal Szachów i Gier Czech Open, Pardubice, Czechy
  • 16-20.07.2018 18th World Congress of the International Union of Anthropological and Ethnological Sciences, Florianópolis, Santa Catarina, Brazylia
  • 25-31.07.2018 Mistrzostwa Azji w Togyz Kumalak, Olgij, ajmak bajanolgijski, Mongolia
  • 28.07.2018 Festiwal „Okno na…”, Kazań, Republika Tatarstanu, Federacja Rosyjska
  • 1-31.08.2018 Święto Miodu „Bały tau”, Bałtaj, obwód saratowski, Federacja Rosyjska
  • 5.08.2018 Festiwal Rdzennych Narodów Syberii „Etiudy Północy”, Parabiel, obwód tomski, Federacja Rosyjska
  • 5-12.08.2018 Międzynarodowe Mistrzostwa Toguz Korgool im. Ömöra Kasmakunowa, Czołpon-Ata, obwód issykkulski, Kirgistan
  • 10-16.08.2018 Wielki Kurułtaj Narodów Turkijskich, Bugac, powiat Kiskunfélegyháza, komitat Bács-Kiskun, Węgry
  • 1-9.09.2018 III Światowe Igrzyska Koczowników, Czołpon-Ata, obwód issykkulski, Kirgistan
  • 8.09.2018 VII Festiwal Rekonstrukcji Historycznej „Ukek. Jeden dzień z życia średniowiecznego miasta”, Saratów, Federacja Rosyjska
  • 11-12.08.2018 Festiwal Historycznych Średniowiecznych Walk „Wielki Bułgar”, Bułgarskie Państwowe Historyczno-Architektoniczne Muzeum-Rezerwat, rejon spasski, Republika Tatarstanu, Federacja Rosyjska
  • 19-20.08.2018 Festiwal „Narody turkijskie Rosji”, Plac Czerwony, Czeboksary, Republika Czuwaszji, Federacja Rosyjska
  • 1-30.11.2018 Międzynarodowy Festiwal Operowy im. Maksima Michajłowa, Czuwaski Państwowy Teatr Opery i Baletu, Prospekt Moskiewski 7, Czeboksary, Republika Czuwaszji, Federacja Rosyjska