Wydarzenia

Tu zamieszczam informacje o nadchodzących wydarzeniach związanych z narodami i językami turkijskimi na całym świecie, a także o odbywających się w tych krajach wydarzeniach związanych z Polską.

Polska

  • 7-29.01.2020 Sputnik w Lublinie, kino Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16, Lublin
  • 13-19.01.2020 Sputnik w Poznaniu, Kino Pałacowe, Centrum Kultury Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań
  • 12-18.01.2020 Sputnik nad Bydgoszczą, kino Orzeł MCK, Bydgoszcz
  • 20.01.2020, godz. 19 Pokaz slajdów Agnieszki Gościniewicz „Jedwabny Szlak Uzbekistanu – od Taszkentu do Morza Aralskiego”, Południk Zero, ul. Wilcza 25, Warszawa
  • 20-25.01.2020 Tatarskie Forum Dziecięco-Młodzieżowe „Tatarlandia”, Zagroda Kuwasy, Woźnawieś, pow. grajewski, woj. podlaskie
  • 26.01.2020, godz. 17 Pokaz slajdów Anny i Marcina Szymczaków „Jedwabny szlak”, Dom Kultury „Włochy”, ul. Chrobrego 27, Warszawa
  • 26.01.2020, godz. 19 Pokaz slajdów „Rowerem przez Jedwabny Szlak. Big Heart Bike”, Południk Zero, ul. Wilcza 25, Warszawa
  • 29.01.2020, godz. 18 Pokaz slajdów „Nie tylko Transsibem. Najciekawsze syberyjskie okolice”, Stacja Muzeum, ul. Towarowa 3, Warszawa
  • 30.01.2020, godz. 19 Pokaz slajdów Kornelii i Dariusza Kucharskich „Stopem przez Pamir”, Południk Zero, ul. Wilcza 25, Warszawa
  • 31.01.2020, godz. 21 Oriental Night, Krakow Corpo Life, ul. św. Tomasza 31, Kraków
  • 7-13.02.2020 Sputnik w Białymstoku, kino Forum, Białystok
  • 14-16.02.2020 8. Festiwal Podróżniczy „Śladami Marzeń”, MTP, Poznań
  • 1.03.2020, godz. 18 Pokaz slajdów „Kazachstan – z ośnieżonych gór Tien-szanu na gorący step”, Pub Podróżniczy Wędrówki, ul. Podwale 37/38, Wrocław
  • 6.03.2020, godz. 8:30 Sosnowieckie Spotkania Orientalistyczne, Instytut Języka Angielskiego UŚ, ul. Grota-Roweckiego 5, Sosnowiec
  • 6-7.03.2020 Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Pomiędzy wymiarami – szamanizm w kulturach świata”, Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ, ul. Grodzka 52, Kraków
  • 7-8.03.2020 Sputnik w Toruniu, Kino Centrum, Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”, Wały gen. Sikorskiego 13, Toruń
  • 19.04.2020, godz. 18 Pokaz slajdów „Kirgistan – malownicze jezioro Issyk-kul i postsowiecki Biszkek”, Pub Podróżniczy Wędrówki, ul. Podwale 37/38, Wrocław
  • 28.04.2020, godz. 9-12 18. Sesja Kaukazologiczna dla Młodych Naukowców, Studium Europy Wschodniej UW, Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa
  • 20-21.06.2020 II Międzynarodowy Turniej Gier Intelektualnych Toguz Korgool i Oware – Poland Open 2020, Poznań

Austria

  • 18.01.2020, godz. 19 Spotkanie z Dagmar Schreiber „Zentralasien – Länder und Leute”, Kulturzentrum Spittelberg im Amerlinghaus, Stiftgasse 8, Wiedeń
  • 10.03.2020, godz. 19:30 Koncert Kwartetu Isfara Sarabskiego, Wiener Konzerthaus, Lothringerstr. 20, Wiedeń
  • 16.03.2020, godz. 19:30 Koncert „Od sufizmu do poetów anatolijskich”, Wiener Konzerthaus, Lothringerstr. 20, Wiedeń
  • 29.04. – 3.05.2020 15. Międzynarodowy Konkurs Chóralny, Bad Ischl, pow. Gmunden, Górna Austria

Czechy

  • 22.01.2020, godz. 19 Pokaz slajdów „Kirgistan – w kraju koczowników i Gór Niebiańskich”, Café Práh, Ve Vaňkovce 1, Brno
  • 30.01.2020, godz. 17 Debata „Turkey-EU Relations: Never Ending Story”, Centrum Stosunków Bliskowschodnich, ul. Jungmanova 28/17, Praga
  • 3.02.2020, godz. 19:30 Koncert zespołu Baba Zula, Palác Akropolis Kubelíkova 27,  Praga
  • 5.02.2020, godz. 18 Pokaz slajdów „Všechny krásy Kavkazu: Gruzie, Ázerbájdžán, Arménie”, Café Kampus, ul. Náprstkova 10, Praga
  • 7.02.2020, godz. 19:30 Koncert zespołu Altın Gün + Balkan Taksim, Palác Akropolis Kubelíkova 27,  Praga
  • 13.02.2020, godz. 19 Pokaz slajdów „Kirgistan: Trochę inny mainstream”, Café Práh, Ve Vaňkovce 1, Brno
  • 20.02.2020, godz. 19 Pokaz slajdów Pavla Svobody „Kirgistan i Tadżykistan”, Café Práh, Ve Vaňkovce 1, Brno
  • 25.03.2020, godz. 15 Koncert Dimasza Kudajbergena, Tipsport Arena, Praga

Holandia

  • 29.01.2020 Koncert Pawła Fachrtdinowa, Antwerpia
  • 31.01.2020 Koncert Pawła Fachrtdinowa, Amsterdam

Kanada

  • 4-9.08.2020 10. Międzynarodowy Kongres ICCEES, Concordia University, Montreal

Kazachstan

  • 21-22.04.2020 III Międzynarodowe Sympozjum Chodży Ahmeta Jasawiego, Turkiestan

Kirgistan

  • 23.01.2020, godz. 18 Koncert Kurmangazego Azykbajewa, OloloVictory, ul. Ibraimowa 103, Biszkek
  • 25.01.2020, godz. 18 Spektakl „Yr. Pieśń dla Czingiza”, Rosyjski Teatr Dramatyczny im. Czingiza Ajtmatowa, Biszkek

Niemcy

  • 16.01.2020 Koncert Pawła Fachrtdinowa, Düsseldorf-Bilk
  • 16-18.01.2020 Central Asian Students Conference, Institut für Afrika- und Asienwissenschaften, Uniwersytet Humboldtów, Invalidenstraße 118, Berlin
  • 17.01.2020 Koncert Pawła Fachrtdinowa, Frankfurt nad Menem
  • 18.01.2020 Koncert Pawła Fachrtdinowa, Karlsruhe, Badenia-Wirtembergia
  • 19.01.2020 Koncert Pawła Fachrtdinowa, Monachium
  • 17.01.2020 Koncert Pawła Fachrtdinowa, Frankfurt nad Menem
  • 18.01.2020 Koncert Pawła Fachrtdinowa, Karlsruhe, Badenia-Wirtembergia
  • 22.01.2020 Koncert Pawła Fachrtdinowa, Norymberga, Bawaria
  • 24.01.2020 Koncert Pawła Fachrtdinowa, Düsseldorf-KSP
  • 25.01.2020 Koncert Pawła Fachrtdinowa, Kassel
  • 26.01.2020 Koncert Pawła Fachrtdinowa, Bielefeld, Nadrenia Północna-Westfalia
  • 1.02.2020 Koncert Pawła Fachrtdinowa, Essen, Nadrenia Północna-Westfalia
  • 2.02.2020 Koncert Pawła Fachrtdinowa, Akwizgran, Nadrenia Północna-Westfalia
  • 19.03.2020, godz. 20 Koncert Dimasza Kudajbergena, Barclaycard Arena, Sylvesterallee 10, Hamburg

Rosja

Moskwa

  • 13-16.02.2020 Międzynarodowa wystawa sztuki użytkowej „Tiubietiejka”
  • 2-3.03.2020 II Międzynarodowa Konferencja „Zagadnienia badań kolekcji wschodnich”, Państwowe Muzeum Wschodu, Bulwar Nikicki 12a

Baszkortostan

  • 10-19.01.2020 Wystawa sztuki „Moja mała Ojczyzna: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”, Ufa
  • 18.07. – 1.08.2020 VI Światowa Folkloriada, Ufa

Chanty-Mansyjski Okręg Autonomiczny (Jugra)

  • 19.06.2021 Federalny Sabantuj, Niżniewartowsk

Jakucja

  • 19.12.2019 – 20.01.2020 Wystawa „Robert Pietrow. Mistrz z rodu Trzech Strzał”, sala „Grafika Jakucji”, Narodowe Muzeum Sztuki Republiki Sacha (Jakucji), ul. Kirowa 9, Jakuck
  • 14-19.09.2020 II Syberyjskie Forum Folklorystów, Jakuck

Kraj Ałtajski

  • 25.12.2019 – 19.01.2020 Wystawa sztuki „Art Ałtaj”, muzeum „Gorod”, Barnauł

Tatarstan

  • 8.03.2020, godz. 14 Koncert „Wschodnia romansjada. Romanse tatarskich kompozytorów i miniatury kwartetowe”, Sala Kameralna, Państwowa Wielka Sala Koncertowa im. Salicha Sajdaszewa, Kazań
  • 26.04.2020, godz. 14 Koncert „Melodie tysiącletniego Kazania”, Sala Kameralna, Państwowa Wielka Sala Koncertowa im. Salicha Sajdaszewa, Kazań

Turcja

  • 17.01.2020 Premiera filmu Mehmeta Bozdağa „Turcy idą: Miecz sprawiedliwości”

USA

Nowy Jork

  • 17.01.2020, godz. 20 Festiwal Piosenki Tatarskiej „Wiatr zmian”, Carnegie Hall

Indiana

  • 17-19.04.2020 4th Bi-Annual Conference on Central Asian Languages and Linguistics, Indiana University, Bloomington

Utah

  • 23.01. – 2.02.2020 Sundance Film Festival, Park City – Sundance

Uzbekistan

  • 16.02.2020, godz. 15 Koncert Ilxoma Raxmonova, Pałac Kultury „Chemik”, Fergana
  • 25-28.06.2020 Regionalna Konferencja CESS, Uniwersytet Gospodarki Światowej i Dyplomacji, Taszkent

Wielka Brytania

  • 17.01.2020, godz. 18 Spotkanie z dr. Paulem Wordsworthem „The Silk Roads and the wilderness in Central Asia” i dr. Christopherem Fortem „Abdulhamid Cho’lpon’s Unfinished Dilogy Night and Day: Translation and the Artist’s Aesthetics”, Ambasada Republiki Uzbekistanu, 41 Holland Park, Londyn
  • 22.01.2020, godz. 18:20 Pokaz filmu Elmara Imanova „Koniec sezonu”, Barbican Cinema 2, Londyn
  • 6-10.05.2020 Eurasian Film Festival, Londyn